Ankaralı komedyen, Hacettepeli, Ekonomi mezunu ve eskiden müzisyenmiş diyorlar. BKM Mutfak’taki Açık Mikrofon’un kurucularından Utku aynı zamanda reklam yazarlığı yapıyor ve bir reklam ajansında kreatif direktör olarak çalışıyor. Çeşitli mekan ve şehirlerde tek kişilik stand-up gösterisi Adaptasyon Hayvanı’nı oynamaya, TuzBiber ekibiyle beraber gösteriler yapmaya devam ediyor ve aynı zamanda İngilizce gösteriler de yapıyor. Bir dönem Kent FM’de ilişkiler odaklı bir radyo programı sundu.

Utku Ergin’in alter egosu olan Türkiye’nin en önemli ilişki uzmanı ve seksologu Tutkum Boğuşmak karakteriyle de ilişkiler üzerine tamamen interaktif bir gösteri yapıyor. Tutkum Boğuşmak, Angaralı Samet ve Biraz Liberal Parti’nin Genel Başkanı Özgür Temkinli karakterleriyle de videolar üretiyor, bunlar neymiş derseniz Utku Ergin’in Instagram ve YouTube kanalından kendisini takip edebilirsiniz.

Yaklaşan Şovlar

TuzBiber Stand-Up Gecesi

22 Eylül - 20:30

TuzBiber Tuna Kalınsaz, Ali Fuat Ergüner, Mustafa Sağır, Özge Özel, Salih Tıraş, Engin Türkoğlu, Ömer Harmankaya, Utku Ergin, Caner Omur, Caner Dağlı, Efe Tunçer ve Emre Günsal'dan oluşan kadrosu ile, 22 Eylül Perşembe 20:30'de Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi'nde!

Tutkum Boğuşmak Ankara

11 Eylül - 19:30

Tutkum Boğuşmak, 2 saatlik interaktif gösterisiyle 11 Eylül Pazar 19:30'da Route Ankara'da!

Utku Ergin – Ankara

9 Eylül - 21:00

Utku Ergin, 9 Eylül Cuma 21:00'da tek kişilik şovu ile Route Ankara'da!

Tutkum Boğuşmak

21 Ağustos - 20:30

Türkiye'nin en önemli ilişki uzmanı ve seksoloğu Tutkum Boğuşmak, 2 saatlik interaktif gösterisiyle 21 Ağustos Pazar akşamı, 20:30’da Aylak Bar Kadıköy’de! 

Video

Podcast