29 Şubat doğumlu, yani şu an teknik olarak 9 yaşındadır. Coğrafya kaderdir lafını ilk defa memleketi Konya’da duydu. Kaderi de yıllarca dernek zannetti.
Lisedeki matematik hocasına inat ODTÜ’yü kazandı, ODTÜ’deki matematik hocasına inat mühendisliği bıraktı. İstanbul’a geldiğinden beri reklam yazıyor, video çekiyor (Refik Seriçeker), podcast kaydediyor (Balon Haber Ajansı) ve sahneye çıkıyor. Sizin aklınızda da sahnede güzel şakalar yapan bir birey olarak kalmak istiyor. Kamuflaj giyince ÖSO komutanına, takım elbise giyince İran milli futbol takımı kaptanına benziyor. Deri montu var. Bazen de şapka takıyor. Bi’ de acayip sigara içen tipi var ama hayatında ağzına koymadı. Hatta bu yüzden diğer komedyenlerle sosyalleşemiyor. Bir gün uluslararası uzay istasyonuna biz de astronot gönderirsek adının Temel olmasına dikkat etmemiz gerektiğini düşünüyor. Temel demişken temelinde şantiye şefi olarak çalıştığı salonlarda sahne aldığı zamanlar çocuk gibi seviniyor ama bebeksi gülüşünü radikal sakalının altında saklamayı tercih ediyor.

Yaklaşan Şovlar

TuzBiber Stand-Up Gecesi

22 Eylül - 20:30

TuzBiber Tuna Kalınsaz, Ali Fuat Ergüner, Mustafa Sağır, Özge Özel, Salih Tıraş, Engin Türkoğlu, Ömer Harmankaya, Utku Ergin, Caner Omur, Caner Dağlı, Efe Tunçer ve Emre Günsal'dan oluşan kadrosu ile, 22 Eylül Perşembe 20:30'de Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi'nde!

Ömer Harmankaya

19 Ağustos - 19:30

Ömer Harmankaya, tek kişilik gösterisi ile 19 Ağustos Cuma 19:30’da Aylak Bar Kadıköy’de! 

Video

Podcast